شال گردن

شال گردن بلند سورمه ام را تا روی دماغم بالا می کشم و زیر گوله گوله ی برف پارک نیاوران روی نیمکت نیمه خیس چمباتمه می زنم... انگشت سبابه ام با دود ناچیزی سفید رنگی گرم می شود و باد برف های کپه شده روی سرو کنار نیمکت را روی سرم می تکاند.

داغی چای لیوان یک بار مصرفش را گرم کرده اما من هنوز سردم است.قند ها را توی باغچه می ریزم...طعم تلخش را دوست دارم.به خالی مقابلم نگاه می کنم و حسرت... برای نیمکتی که می توانست گرم تر باشد...

حالا هیچ کدام را ندارم.جملات بالا یک فلاش بک دور بود... حالا یک شال گردن طوسی با راه راه های قرمز بافته ام...برف نمی آید... وقتی هم که می آید دیگر حتی دلی نیست برای رفتن تا نیمکت پارک و حتی حسرت خوردن برای جاهای خالی... انگار خودم هم نیست شده ام!

شال گردنم لبه تخت خاک می خورد و من بغضم را...

پانوشت: با همه ی اینا بدجوری خوشحالم که برف می یاد!

/ 8 نظر / 13 بازدید
لقمان رضایی

سلام. مینی مال لطیف و زیبایی بود. حس غربتی شاعرانه، نوستالوژیای یک خاطره، ترنم لطیف یک نگاه دوردست در ثانیه شمار فلاش بکی کوتاه. با عکسنوشت و تصویرنوشت های اینچنین خیلی حال می کنم. کوتاه، لطیف، زیبا. کامبیز درمبخش هم کاریکاتور نوشتی دارد که در یکی از کتاب هایش چاپ شده که در یک صفحه تصویر چتر جمع شده ای را کشیده و در طرف دیگر نوشته است : " دلم برای چترم خیلی می سوخت، احساس پوچی می کرد ... ماه ها بود که باران نیامده بود"

سینا حبیبی

خانه ام ابری است اما ابر بارانش گرفته است . در خیال روزهای روشنم کز دست رفتندم ، من به روی افتابم می برم در ساحت دریا نظاره . ...و همه دنیا خراب و خرد از باد است و به ره ، نی زن که دیم می نوازد نی ، در این دنیای ابراندود راه خود را دارد اندر پیش.

یاسمن

عالی بود عزیزم [ماچ]

ساره

هدی جونم خیلی قشنگ بود متنت ولی کم بود[دست]

شهرزاد

شالگردن.. بگو پشت این توده ی کاموایی چه رازیست ..! هدی

شهرزاد

چرا.. یه رازی پشتش هست باور کن

babak

2 shalgardan . . yeki mande yeki rafte . . yeki dar hasrat digari dar hasrat e hasrat . . Shalgardan che ziba neshangare sarnevesht o khatere i mishe ke ba vojude gerehaye tu dar tu bazham 2saresh az ham jodast o beham nemirese . . Sheklo range shalo kheili dus daram. . Va inke shalgardan tu tak take lahzeha be zibaee o taravat bedur azinke chishode be ma labkhand mizane ke in chizi joz omid nemitune bashe. . Be sheddat tasirgozar merc besyar ziba bood